EN / LT

„KELIONĖS TEATRAS“ VYDMANTŲ GIMNAZIJOJE

Informacija atnaujinta: 2017-10-13

Rugsėjo 22-oji – M. K. Čiurlionio gimimo diena ( būtent tą dieną 1875 m. pasaulį išvydo bene vienas žinomiausių ir ryškiausių  Lietuvos dailininkų ir kompozitorių -  Mikalojus Konstantinas Čiurlionis).  Šia proga Vilniaus „ Kelionės teatras" atvežė  Vydmantų gimnazistams spektaklį „ Ilgėjimosi sonata"( režisierė -  aktorė Diana Banevičiūtė).

Šio spektaklio ašis – M. K. Čiurlionio laiškai, skirti ištikimai draugei, mylimajai, žmonai – Sofijai Kymantaitei- Čiurlionienei. Jie nukėlė žiūrovus į lyrišką, meilės kupiną dailininko bei kompozitoriaus  ir jo mylimosios  Sofijos ( ją švelniai savo laiškuose  Čiurlionis vadino Zosele) jausmų pasaulį. Gimnazistai spektaklio metu ne  tik   klausėsi  skaitomų laiškų – skambant Čiurlionio  simfonijoms „ Jūra" ir „Miške",  ekrane matė ir garsiausius menininko dailės darbus:  „Bičiulystė", „Žinia", „ Laidotuvių simfonija", „ Amžinybė", „Angelai", „ Jūros sonata", „Karalių pasaka" ir kt.

Žiūrėdami „ Ilgėjimosi sonatą"  gimnazistai turėjo galimybę pasimokyti, kaip gražiai ir nuoširdžiai galima bendrauti laiškais, be to, spektaklis  padėjo labiau pažinti tokią iškilią asmenybę Lietuvoje  kaip  M. K. Čiurlionis.

„Sprigto" informacija

ES projektas

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Tvarkaraščiai

Nuorodos