EN / LT

PASAKOJAM EUROPAI

Informacija atnaujinta: 2011-12-09

COMENIUS

Europos komisija ir Švietimo mainų paramos fondas pagal COMENIUS mokymosi visą gyvenimą programą 2011-2013 m. finansavo parengtą tarptautinį dvišalį partnerystės projektą ,,PASAKOJAM EUROPAI" („UNITED STORIES FOR EUROPE"). Jo įgyvendinimui skirta 21 000 eurų dotacija. Projekto koordinatorė – vyr. socialinė pedagogė Simona Skiotytė.

Projekte dalyvauja dviejų Europos šalių - LIETUVOS bei PORTUGALIJOS mokyklos.

Partnerystės projekto metu, bendradarbiaudami su kolegomis iš Portugalijos, pedagogai ir mokiniai turės galimybę pažinti kitas kultūras, atskleisti savo šalies identitetą, tobulinti užsienio kalbų žinias, pasidalinti patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis.

Partnerystės struktūra

Institucijos pavadinimas Miestas Valstybė Vaidmuo projekte
Kretingos rajono Vydmantų vidurinė mokykla Vydmantai Lietuva Koordinatorė
Escola Sá de Miranda

Braga

Portugalija Partnerė


Partnerystės santrauka

Projekte daugiausia dėmesio bus skiriama bendram Europos kultūros savybių atskleidimui: bus lyginami dviejų šalių tautosakos ypatumai (ypač populiarios liaudies pasakos, tradicinės iškilmės bei papročiai), kurie išreiškia kiekvienos unikalios bendruomenės gyvenimo būdą. Šiuo dialogu bus siekiama sutelkti dėmesį į skirtingų šalių tradicijų panašumus ir skirtumus. Tuo pačiu metu ieškosime dviejų Europos šalių, Lietuvos ir Portugalijos, panašumų viena į kitą. Kiekviena šalis stengsis analizuoti savo folklorinio gyvenimo ypatumus, istoriją, dabarties ir ateities tradicijų perspektyvas. Bendras siekiamas rezultatas: jaunų žmonių požiūrio puoselėjimas į savo šalių tradicijas, kultūros paveldo išsaugojimas bei perdavimas Europai.

Projekto veikloje dalyvauja: 9 - 11 klasių mokiniai ir mokytojai.

Projekto bendravimo kalba: anglų kalba.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2011 m. liepos 31 d. – 2013 m. liepos 31 d.

Planuojama veikla

• Vyks šeši tarptautiniai susitikimai tarp partnerystėje dalyvaujančių institucijų - Lietuvos ir Portugalijos (kiekvienoje šalyje po tris).
• Dešimties dienų klasių mainai partnerės šalyje.
• Mokiniai ir mokytojai susirašinės paštu ir elektroniniais laiškais, keisis atvirukais, dovanomis. Efektyvesniam bendravimui bus sukurtas internetinė svetainė, kuriame mokiniai keisis informacija projekto tema, virtualiai studijuos įvairių šalių kultūrą, tradicijas, rinks informacinę medžiagą, reikalingą galutiniams produktams parengti.
• Tarptautinių parodų, švenčių, vakaronių, spektaklių, pasirodymų organizavimas.
• Renginių, kalbos kursų, prezentacijų ir seminarų rengimas.
• Mokiniai lankysis bibliotekose, rinks informaciją, fotografuos, filmuos bei rašys publikacijas spaudai.
• Galutinis produktas: bendros knygos išleidimas, filmuotos medžiagos pristatymas abiejuose šalyse.

Visos projekte numatytos veiklos vyks tuo pačiu metu abiejuose mokykloje.

Laukiami rezultatai:

1. Užmegzti asmeniniai ir tarpinstituciniai kontaktai.
2. Mokiniai ir mokytojai pagilins žinias apie šalių kultūrą, tradicijas ir papročius.
3. Tobulės mokytojų ir mokinių lingvistiniai ir komunikaciniai gebėjimai bei bendradarbiavimo tarptautiniame lygmenyje įgūdžiai.
4. Padidės užsienio kalbos mokymosi motyvacija.5. Pagerės kitų šalių tarpkultūrinis supratimas.

SMPF 

 

 

 

 

http://www.smpf.lt/lt/programos/comenius
/mokyklu_partnerysciu_projektai

Pasirinkite...

Gimnazijos gyvenimas

Darbuotojų poreikis

Vykdomi projektai, programos

Naujienų užsakymas

Tinklalapio lankomumas

Unikalūs lankytojai:
Šiandiena:47
Vakar:35
Šį mėnesį:101
Praėjusį mėnesį:1042
Šiais metais:10825
Šiandiena psl. peržiūrų.:5469
Šį mėnesį psl. peržiūrų:6842

Pamokų laikas

I pamoka   8:00 -   8:45
II pamoka   8:55 -   9:40
III pamoka   9:55 - 10:40
IV pamoka 11:00 - 11:45
V pamoka 12:05 - 12:50
VI pamoka 13:00 - 13:45
VII pamoka 13:55 - 14:40
VIII pamoka 14:50 - 15:35

Informuojame

Susipažinkite su naujais Kretingos r. Vydmantų gimnazijos nuostatais
nuostatų projektas --->>>

Tvarkaraščiai

Nuorodos