Pažintinis projekto koordinatorių susitikimas

Informacija atnaujinta: 2011-12-21

Europos komisija ir Švietimo mainų paramos fondas pagal COMENIUS mokymosi visą gyvenimą programą 2011-2013 m. finansavo parengtą tarptautinį dvišalį partnerystės projektą „PASAKOJAM EUROPAI" („UNITED STORIES FOR EUROPE").

Dalyvauja mokykla iš Portugalijos Bragos miesto ir Vydmantų vidurinės mokyklos bendruomenė. Projekto koordinatorė - socialinė pedagogė Simona Brazdeikienė, iniciatyvinė grupė - anglų kalbos mokytojos Adelija Dalangauskienė, Asta Smaižienė, Eglė Paulikienė.

Projekte daugiausia dėmesio bus skiriama kultūrinio paveldo panašumų ir skirtumų atskleidimui: bus palyginami tautosakos ypatumai (populiarios liaudies pasakos, tradicijos bei papročiai), kurie išreiškia kiekvienos unikalios bendruomenės gyvenimo būdą. Kiekviena šalis stengsis analizuoti savo folklorinio gyvenimo ypatumus, istoriją, dabarties ir ateities tradicijų perspektyvas. Bendras siekiamas rezultatas: savo šalies tradicijų puoselėjimas ir išsaugojimas, kultūrinio paveldo perteikimas partneriams.

2011 m. gruodžio 9-11 d. vyko pažintinis projekto koordinatorių susitikimas Vydmantų vidurinėje mokykloje. Susitikimo metu partneriai iš Portugalijos Bragos miesto bendravo su mūsų mokyklos mokiniais, mokytojais. Diskutavome projekto tema, aptarėme Advento laikotarpio ypatumus Lietuvoje ir Portugalijoje, sužinojome daug įdomių faktų apie Portugalijos švietimo sistemą, mokymosi ypatumus. Mokiniai aktyviai domėjosi šios šalies tradicijomis, pasakojo istorijas apie Vydmantus, Kretingą, Lietuvą.

Po pietų vykome į Kretingą: aplankėme Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, jos požemius, klausėmės brolio Bernardo pasakojimų apie vienuolyną bei Kretingos miesto istoriją. Taip pat aplankėme Kretingos muziejų, susipažinome su žiemos sodu. Vakare pasivaikščiojome Klaipėdos istoriniame senamiestyje, pamatėme šventiškai pasipuošusią Palangą, ragavome lietuviškų patiekalų. Padiskutavę apie tolimesnius planus ir darbus, išsiskyrėme iki vasario mėnesio susitikimo, vyksiančio Portugalijoje.

Projekto koordinatorė Simona Brazdeikienė

Darbuotojų poreikis